1/1

Friedrich Schiller,  Friedrich Schiller,
Estu la kun vi irantoj Solche wähle zu Begleitern

tradukita de Manfred Retzlaff

Estu la kun vi irantoj Al la vivo-cel’ De l’ spirit’ plilarĝigantoj, De la kor’ kuraĝigantoj, Strebu kun vi al ĉiel’.

Solche wähle zu Begleitern Auf des Lebens Bahn, Die dein Herz und deinen Geist erweitern, Dich ermutigen, erheitern, Mit dir eilen himmelan.

Traduko de la Germana poemo “Solche wähle zu Begleitern” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-557-1127 (2010-09-15 12:01:15)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805).

Arg-557-1126 (2010-09-15 11:53:52)

Siehe  auch:  urlhttp://www.ornauer.at/lebensfreude-

blog/tag/friedrich-schiller/.

http://www.poezio.net/version?poem-id=557&version-id=1127,1126