1/1

Friedrich Schiller,

Estu la kun vi irantoj

tradukita de Manfred Retzlaff

Estu la kun vi irantoj Al la vivo-cel’ De l’ spirit’ plilarĝigantoj, De la kor’ kuraĝigantoj, Strebu kun vi al ĉiel’.

Traduko de la Germana poemo “Solche wähle zu Begleitern” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-557-1127 (2010-09-15 12:01:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=557&version-id=,1127