1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
[En Majo, kiam ĉiuj]  [Im wunderschönen Monat Mai]

tradukita de Manfred Retzlaff

En Majo, kiam ĉiuj burĝonoj malfermiĝis, en mia koro tiam la amo ekfloriĝis.

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Knospen sprangen, Da ist in meinem Herzen Die Liebe aufgegangen.

En Majo, kiam ĉiuj birdetoj sin aŭdigis, al ŝi deziron mian sopiran mi sciigis.

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Vögel sangen, Da hab ich ihr gestanden Mein Sehnen und Verlangen.

Traduko de la Germana poemo “[Im wunderschönen Monat Mai]” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-556-1125 (2010-09-14 15:51:15)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-556-1123 (2010-09-14 13:07:49)

Das Gedicht befindet sich in Heinrich Heines Werk �Buch der Lieder“, im Abschnitt �Lyrisches Intermezzo“, Nr. I.

http://www.poezio.net/version?poem-id=556&version-id=1125,1123