1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
[Im wunderschönen Monat Mai]  [En Majo, kiam ĉiuj]

tradukita de Manfred Retzlaff

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Knospen sprangen, Da ist in meinem Herzen Die Liebe aufgegangen.

En Majo, kiam ĉiuj burĝonoj malfermiĝis, en mia koro tiam la amo ekfloriĝis.

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Vögel sangen, Da hab ich ihr gestanden Mein Sehnen und Verlangen.

En Majo, kiam ĉiuj birdetoj sin aŭdigis, al ŝi deziron mian sopiran mi sciigis.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-556-1123 (2010-09-14 13:07:49)

Das Gedicht befindet sich in Heinrich Heines Werk �Buch der Lieder“, im Abschnitt �Lyrisches Intermezzo“, Nr. I.

Traduko de la Germana poemo “[Im wunderschönen Monat Mai]” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-556-1125 (2010-09-14 15:51:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=556&version-id=1123,1125