1/1

Klaus Groth,

Vespera paco

tradukita de Manfred Retzlaff

Silentas mond-bruado, Samkiel dormus ĝi, Nek ploro nek ridado Aŭdeblas tie ĉi.

Samkiel infaneto Ensonĝe foliar’ Parolas, lulkanteto Ĝi estas por ŝafar’.

Vilaĝo en mallumo Nun kuŝas kaj nebul’, Aŭdeblas nur voĉumo De iu fora ul’.

Bovaro gres-manĝanta Aŭdeblas tie ĉi, Kaj eĉ lepor’ dormanta Jen kuŝas apud mi.

Sen bruo, sen kverelo Nun preĝu ĉiuj ni. Jen paco de l’ ĉielo - Nin aŭdu, kara Di’!

Traduko de la Basgermana poemo “Abendfreden” de Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2012-05.

Arg-553-1184 (2012-09-03 11:23:04)

http://www.poezio.net/version?poem-id=553&version-id=1184