1/1

Klaus Groth,

Somero

tradukita de Manfredo Ratislavo

Vi belaj tagoj de somero, Momentrapide pasas vi; Ne floros rozoj sur la tero, Kaj ne odoros plu tili’.

Malĝojas mi jam antaŭsente, Ke ĉio bela pasos for, Vidante, ke en pluv’ silente Surteren falas arboflor’.

Traduko de la Germana poemo “Sommer” de Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-550-1110 (2010-07-13 11:35:36)

Informoj pri la verkinto Klaus Groth troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Klaus_Groth .

http://www.poezio.net/version?poem-id=550&version-id=,1110