Inhaltsverzeichnis

E. Wasilewski, Fluas Vistulo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

E. Wasilewski, Fluas Vistulo  2/3

E. Wasilewski,

Fluas Vistulo

tradukita de Irena Łowińska

Fluas tra Pollando la river’ Vistulo. Ĝis kiam ĝi fluos, vivos la patrujo.

Vidis ĝi Krakovon, perlon de Pollando, kaj pro am’ sincera zonis per rubando.

Ĉe lulilo mia la patrin’ genuis, kaj pollingve preĝi ŝi al mi intruis.

Sekvis “Patro nia”, “Saluton, Maria”, Patrujon amatan gardu mano Dia.

....................... ....................... ....................... .......................

…

E. Wasilewski, Fluas Vistulo  3/3

Traduko de la Pola poemo “Płynie Wisła, płynie” de E. Wasilewski en Esperanton de Irena Łowińska. Arg-992-2001 (2014-04-16 22:55:08) La muzik-notoj troveblas en http: // a-pesni. org/ polsk/ plyniewisla. htm . Aŭdebla la kanto jen: http: // www. youtube. com/ watch? v= B29t6xDsL9k&feature= player_embedded .

http://www.poezio.net/version?poem-id=992&version-id=2001