1/1

Heinrich Heine,

Alpremu la vangon al mia vang’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Alpremu la vangon al mia vang’, Ke niaj larmoj kunfluu,^{3} Kaj vian koron al mia kor’, Ke niaj flamoj unuu.^{4}

Se en la flamon enverŝas sin De niaj larmoj fluo Kaj se mi firmege brakumas vin Mi mortas pro la am-ĝuo.

Traduko de la Germana poemo “Lehn deine Wang’ an meine Wang”’ de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-542-1087 (2010-05-27 09:07:40)

El la “Libro de la Kantoj”, parto “Lirika intermezo, I”.

3aŭ: Ke niaj larmoj kuniĝu, 4aŭ: Ke l’ flamoj unuiĝu.

http://www.poezio.net/version?poem-id=542&version-id=1087