1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Alpremu la vangon al mia vang’  Lehn deine Wang’ an meine Wang’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Alpremu la vangon al mia vang’, Ke niaj larmoj kunfluu,^{3} Kaj vian koron al mia kor’, Ke niaj flamoj unuu.^{4} Lehn’ deine Wang’ an meine Wang’, Dann fließen die Tränen zusammen, Und an mein Herz drück’ fest dein Herz, Dann schagen zusammen die Flammen.

Se en la flamon enverŝas sin De niaj larmoj fluo Kaj se mi firmege brakumas vin Mi mortas pro la am-ĝuo.

Und wenn in die große Flamme fließt

Der Strom von unsern Tränen,

Und wenn dich mein Arm gewaltig umschließt, Sterb’ ich vor Liebessehnen.

Traduko de la Germana poemo “Lehn deine Wang’ an meine Wang”’ de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-542-1087 (2010-05-27 09:07:40)

El la “Libro de la Kantoj”, parto “Lirika intermezo, I”.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-542-1086 (2010-05-27 09:04:37)

Entnommen aus dem Gedichtband “Lyrisches Intermezzo”, Lieder I. Siehe auch http: // germazope. uni-trier. de/ Proje ts/ HHP/ werke/ baende/ D01/ index_html? widthgiven= 30 .

3aŭ: Ke niaj larmoj kuniĝu, 4aŭ: Ke l’ flamoj unuiĝu.

http://www.poezio.net/version?poem-id=542&version-id=,1087,1086