1/2

Heinrich Heine,

Vin kantflugile, kara

übersetzt von Kálmán Kalocsay

Vin kantflugile, kara, mi portus de tie ĉi. Sur Ganges-bordo lokon belegan ja scias mi.

Ruĝflora ĝarden’ tie kuŝas en lunlumita kviet’, la lotusfloroj atendas je l’ kora fratinet’.

Violoj ridetas, kisas, rigardas el stela ĉiel’, fabelojn odorajn rozoj flustras al si ĉe orel’.

Spionas la piaj, saĝaj gazeloj, saltas kun baŭm’, la sankta river’ lontane susuras per sia ŝaŭm’.

Kaj tie ni por ripozo kuŝos sub alta palm’, kaj trinkos amon, pacon kaj sonĝos pri fea ĉarm’.

…

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Auf Flügeln des Gesanges” von Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) ins Esperanto durch Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976). Arg-540-1081 (2010-05-22 15:40:11)

http://www.poezio.net/version?poem-id=540&version-id=1081