1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Softe vibras tra l’anim’  Milde fluas tra la kor’  Frühlingsbotschaft
translated by Kálmán Kalocsay  translated by Valentin Melnikov

Softe vibras tra l’anim’ melodi’ tenera, flugu al la malproksim’, kanto primavera!

Milde fluas tra la kor’ kanto primavera. Flugu, melodi-sonor’, en la vast’ aera.

Leise zieht durch mein Gemüt Liebliches Geläute Klinge, kleines Frühlingslied, Kling hinaus ins Weite.

Flugu al florbeda dom’, kaj se tie ĉarme ridos roz’, en mia nom’ ŝin salutu varme.

Flugu longe, sen ripoz’, super domoj flutu. Se troviĝos tie roz’ – ĝin de mi salutu.

Kling hinaus, bis an das Haus, Wo die Blumen sprießen, Wenn du eine Rose schaust, Sag, ich laß sie grüßen.

Translation  of  the  German  poem

“Frühlingsbotschaft” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-527-1088 (2010-05-27 11:29:19)

El la poezia volumo “Kanzonoj de Heine”.

Translation  of  the  German  poem

“Frühlingsbotschaft” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Valentin Melnikov.

Arg-527-1044 (2010-03-15 17:53:18)

Tiu ĉi poem-esperantigo estas - kun permeso de sro Valentin Melnikov - prenita el ties reta kolekto http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov . Vidu: http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov/ Heine. html . Vidu ankaŭ: http: // www. esperanto. mv. ru/ Melnikov/ index. html .

Author of this German poem is Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-527-1043 (2010-03-14 15:54:47)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie ankaŭ en la reta kolekto “Gutenberg.Spiegel” sub http: // gutenberg. spiegel. de/ ?id= 5&x d= 1136&kapitel= 10&cHash= 3da378c6dbfruehlin# gb_found .

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=1088,1044,1043