1/1

Heinrich Heine,

Printempa saluto

tradukita de Ludwig Emil Meier

Iras ĉarma sonoret’ Tra de mi animon. Sonu printemo kantet’ En la malproksimon!

Ĝis la dom’ forsonu vi, Kie floroj pendas! Diru al la roz’, ke mi Saluteton sendas.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingsbotschaft” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Ludwig Emil Meier (∗1847-02-16 – †1919) en 1908.

Arg-527-1045 (2010-03-14 15:53:26)

Tiu ĉi esperantigo de la poemo estas vere iom fuŝe tradukita. Ĝi aperis en programo de koncerto el la jaro 1908 (laŭ informo de la dana s-ano Lars Kromann [lars. kromann@ mail. dk ]. Pri Ludwig Emil Meier rigardu ankaŭ la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ludwig_Emil_Meier . Li verkis interalie la kant-libreton “Esperantista Kantaro”, kiu aperis en 1907 ĉe la Esperanta eldonejo de Hans Theodor Hoffmann en Berlino.

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=1045