1/1

Heinrich Heine,

Milde fluas tra la kor’

tradukita de Valentin Melnikov

Milde fluas tra la kor’ kanto primavera. Flugu, melodi-sonor’, en la vast’ aera.

Flugu longe, sen ripoz’, super domoj flutu. Se troviĝos tie roz’ – ĝin de mi salutu.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingsbotschaft” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Valentin Melnikov.

Arg-527-1044 (2010-03-15 17:53:18)

Tiu ĉi poem-esperantigo estas - kun permeso de s-ro Valentin Melnikov - prenita el ties reta kolekto http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov . Vidu: http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov/ Heine. html . Vidu ankaŭ: http: // www. esperanto. mv. ru/ Melnikov/ index. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=1044