1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Milde fluas tra la kor’  Softe vibras tra l’anim’  Frühlingsbotschaft
translated by Valentin Melnikov  translated by Kálmán Kalocsay

Milde fluas tra la kor’ kanto primavera. Flugu, melodi-sonor’, en la vast’ aera.

Softe vibras tra l’anim’ melodi’ tenera, flugu al la malproksim’, kanto primavera!

Leise zieht durch mein Gemüt Liebliches Geläute Klinge, kleines Frühlingslied, Kling hinaus ins Weite.

Flugu longe, sen ripoz’, super domoj flutu. Se troviĝos tie roz’ – ĝin de mi salutu.

Flugu al florbeda dom’, kaj se tie ĉarme ridos roz’, en mia nom’ ŝin salutu varme.

Kling hinaus, bis an das Haus, Wo die Blumen sprießen, Wenn du eine Rose schaust, Sag, ich laß sie grüßen.

Translation  of  the  German  poem

“Frühlingsbotschaft” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Valentin Melnikov.

Arg-527-1044 (2010-03-15 17:53:18)

Tiu ĉi poem-esperantigo estas - kun permeso de sro Valentin Melnikov - prenita el ties reta kolekto http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov . Vidu: http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov/ Heine. html . Vidu ankaŭ: http: // www. esperanto. mv. ru/ Melnikov/ index. html .

Translation  of  the  German  poem

“Frühlingsbotschaft” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-527-1088 (2010-05-27 11:29:19)

El la poezia volumo “Kanzonoj de Heine”.

Author of this German poem is Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-527-1043 (2010-03-14 15:54:47)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie ankaŭ en la reta kolekto “Gutenberg.Spiegel” sub http: // gutenberg. spiegel. de/ ?id= 5&x d= 1136&kapitel= 10&cHash= 3da378c6dbfruehlin# gb_found .

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=1044,1088,1043