1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,  Heinrich Heine,

Frühlingsbotschaft Softe vibras tra l’anim’ Milde fluas tra la kor’

tradukita de Kálmán Kalocsay tradukita de Valentin Melnikov

Leise zieht durch mein Gemüt Liebliches Geläute Klinge, kleines Frühlingslied, Kling hinaus ins Weite.

Softe vibras tra l’anim’ melodi’ tenera, flugu al la malproksim’, kanto primavera!

Milde fluas tra la kor’ kanto primavera. Flugu, melodi-sonor’, en la vast’ aera.

Kling hinaus, bis an das Haus, Wo die Blumen sprießen, Wenn du eine Rose schaust, Sag, ich laß sie grüßen.

Flugu al florbeda dom’, kaj se tie ĉarme ridos roz’, en mia nom’ ŝin salutu varme.

Flugu longe, sen ripoz’, super domoj flutu. Se troviĝos tie roz’ – ĝin de mi salutu.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-527-1043 (2010-03-14 15:54:47)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie ankaŭ en la reta kolekto “Gutenberg.Spiegel” sub http: // gutenberg. spiegel. de/ ?id= 5&x d= 1136&kapitel= 10&cHash= 3da378c6dbfruehlin# gb_found .

Traduko de la Germana poemo “Frühlingsbotschaft” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-527-1088 (2010-05-27 11:29:19)

El la poezia volumo “Kanzonoj de Heine”.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingsbotschaft” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Valentin Melnikov.

Arg-527-1044 (2010-03-15 17:53:18)

Tiu ĉi poem-esperantigo estas - kun permeso de s-ro Valentin Melnikov - prenita el ties reta kolekto http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov . Vidu: http: // www. esperanto-mv. pp. ru/ Melnikov/ Heine. html . Vidu ankaŭ: http: // www. esperanto. mv. ru/ Melnikov/ index. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=1043,1088,1044