1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Softe vibras tra l’anim’  Frühlingsbotschaft

tradukita de Kálmán Kalocsay

Softe vibras tra l’anim’ melodi’ tenera, flugu al la malproksim’, kanto primavera!

Leise zieht durch mein Gemüt Liebliches Geläute Klinge, kleines Frühlingslied, Kling hinaus ins Weite.

Flugu al florbeda dom’, kaj se tie ĉarme ridos roz’, en mia nom’ ŝin salutu varme.

Kling hinaus, bis an das Haus, Wo die Blumen sprießen, Wenn du eine Rose schaust, Sag, ich laß sie grüßen.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingsbotschaft” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-527-1088 (2010-05-27 11:29:19)

El la poezia volumo “Kanzonoj de Heine”.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-527-1043 (2010-03-14 15:54:47)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie ankaŭ en la reta kolekto “Gutenberg.Spiegel” sub http: // gutenberg. spiegel. de/ ?id= 5&x d= 1136&kapitel= 10&cHash= 3da378c6dbfruehlin# gb_found .

http://www.poezio.net/version?poem-id=527&version-id=,1088,1043