1/1

Erich Kästner,

Fantazio pri postmorgaŭ

tradukita de Horst Michling

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Fantasie von übermorgen” de Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) en Esperanton de Horst Michling (∗1909-03-25 – †2003-06-27).

Arg-521-1028 (2010-02-28 00:49:24)

Tiu ĉi poem-traduko aperis en la revuo “Heroldo”, n-ro 5 (1301) de l’ 16.03.1960, laŭ informo de s-ro Lars Kromann, Stenbrydervej 6, Værløse, DK-4640 Fakse, Danio. Laŭ informo de s-ro d-ro Axel Wittmann s-ro Dipl.-inĝ. Horst Michling estis fondinto kaj afer-gvidanto de la germana “Gauss-Asocio”, kies estro nun estas s-ro d-ro Axel Wittmann (Obere Mühlenstr. 7, D-37124 Rosdorf, Germanio). Vidu la retejon http: // www. math. uni-hamburg. de/ spag/ ign/ gauss/ gaussges. html . S-ro Lars Kromann enigis la poemon kun la traduko en sian retejon http: // www. literaturo. dk , sub http: // www. literaturo. dk/ fantazio. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=521&version-id=1028