1/1

Wilhelm Busch,  Wilhelm Busch,
Se aliuloj scias pli  Wenn andre klüger sind als wir

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se aliuloj scias pli, malofte plaĉas tio ĉi, sed se pli stultas ili, tiam ni ĝojas ĉiam.

Wenn andre klüger sind als wir, Das macht uns selten nur Pläsier, Doch die Gewißheit, daß sie dümmer, erfreut fast immer.

Traduko de la Germana poemo “Wenn andre klüger sind als wir” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1991-04-16.

MR-2434-2a / Arg-51-124 (2003-10-26 01:13:11)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09).

MR-243-2a / Arg-51-100 (2008-02-01 12:47:42)

http://www.poezio.net/version?poem-id=51&version-id=124,100