1/1

Wilhelm Busch,  Wilhelm Busch,
Wenn andre klüger sind als wir  Se aliuloj scias pli

tradukita de Manfredo Ratislavo

Wenn andre klüger sind als wir, Das macht uns selten nur Pläsier, Doch die Gewißheit, daß sie dümmer, erfreut fast immer.

Se aliuloj scias pli, malofte plaĉas tio ĉi, sed se pli stultas ili, tiam ni ĝojas ĉiam.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09).

MR-243-2a / Arg-51-100 (2008-02-01 12:47:42)

Traduko de la Germana poemo “Wenn andre klüger sind als wir” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1991-04-16.

MR-2434-2a / Arg-51-124 (2003-10-26 01:13:11)

http://www.poezio.net/version?poem-id=51&version-id=100,124