1/1

Wilhelm Busch,

Se aliuloj scias pli

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se aliuloj scias pli, malofte plaĉas tio ĉi, sed se pli stultas ili, tiam ni ĝojas ĉiam.

Traduko de la Germana poemo “Wenn andre klüger sind als wir” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1991-04-16.

MR-2434-2a / Arg-51-124 (2003-10-26 01:13:11)

http://www.poezio.net/version?poem-id=51&version-id=,124