1/1

Augustin Wibbelt,

Patrino nokto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Vian stelo-vojon vi lante venas nun je l‘ fin‘. Ho, ne pensis iam mi, ke la tag‘ lacigos min. 1)

Estis ĝoj‘ en mia sin‘, kantis birdoj ĉie ĉi. – Nokt‘, patrino, kovru min! Lacas, morte lacas mi.

Traduko de la Basgermana poemo “Moder Nacht” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984.

MR-168-2b / Arg-518-1019 (2010-02-22 11:11:36)

Profesoro d-ro Hans Taubken, kunlaboranto kaj estrarano de la societo “Augustin Wibbelt”, afable permesis al mi, Manfred Retzlaff, per retletero de l’ 30.04.2008 la enretigon de miaj tradukoj de poemoj de Augustin Wibbelt. Vidu ankaŭ la retejon de la societo “Augustin Wibbelt”: http: // www. muenster. org/ wibbelt/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=518&version-id=1019