1/1

Ludwig Heinrich Christoph Hölty,  Ludwig Heinrich Christoph Hölty,
Printempa lido  Printempa lido
tradukita de Richard Schulz  tradukita de Manfredo Ratislavo

Aero blua, verda val’! Invitas nin herbej-regal’. Floretoj Majaj floras. Primola bunt’ Natura punt’ La grundon pli dekoras.

Ĉielo bluas super mi; En tiu verda valo ĉi Floretoj buntas ĉie, Sur la herbej’ En ĉiu ej’, Floradas idilie.

Nun venu la amant’ de l’ Maj’, Ekĝoju pri la mondo kaj La Dia patra amo; Estigis ĝi Kun harmoni’ La arbon en ornamo.

Pro tio venu tien ĉi, Kaj ĝoju pri la mondo vi Kaj pri l’ bonec’ de Dio, Per kies fort’^{2} Kaj kies vort’ Fariĝis ja ĉi ĉio.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingslied” de Ludwig Heinrich Christoph Hölty (Holtjo, Ludoviko Henriko Kristofo, ∗1748-12-21 – †1776-09.01) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26) en 1984-07.

Arg-508-998 (2013-02-26 15:15:37)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tradukon en la “Vestfaliaj Flugfolioj”, n-ro 61, kiujn eldonis siatempe s-ro Richard Schulz (Rikardo Ŝulco). Pri Richard Schulz troviĝas informoj en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz . Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Traduko de la Germana poemo “Frühlingslied” de Ludwig Heinrich Christoph Hölty (Holtjo, Ludoviko Henriko Kristofo, ∗1748-12-21 – †1776-09.01) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-02-28.

MR-72-1 / Arg-508-997 (2014-05-01 09:00:10)

2aŭ: Kaj pri l’ boneco Dia. Per Lia fort’ Kaj Lia vort’ Ekestis belo ĉia.

http://www.poezio.net/version?poem-id=508&version-id=998,997