1/1

Ludwig Heinrich Christoph Hölty,

Printempa lido

tradukita de Richard Schulz

Aero blua, verda val’! Invitas nin herbej-regal’. Floretoj Majaj floras. Primola bunt’ Natura punt’ La grundon pli dekoras.

Nun venu la amant’ de l’ Maj’, Ekĝoju pri la mondo kaj La Dia patra amo; Estigis ĝi Kun harmoni’ La arbon en ornamo.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingslied” de Ludwig Heinrich Christoph Hölty (Holtjo, Ludoviko Henriko Kristofo, ∗1748-12-21 – †1776-09.01) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26) en 1984-07.

Arg-508-998 (2013-02-26 15:15:37)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tradukon en la “Vestfaliaj Flugfolioj”, n-ro 61, kiujn eldonis siatempe s-ro Richard Schulz (Rikardo Ŝulco). Pri Richard Schulz troviĝas informoj en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz . Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=508&version-id=,998