1/1

Михаил Юрьевич Лермонтов,  Михаил Юрьевич Лермонтов,
Gebet  Preĝo
tradukita de Friedrich von Bodenstedt  tradukita de Boris Mirski

In Stunden der Entmutigung, wenns gar zu trübe geht, gibt Trost mir und Ermutigung ein wundersüß Gebet.

En vea malfacila hor’, Se premas sin anim’, Mi lasas kun humila kor’ Al sorĉa preĝo min.

Sein heilig Wort so weihevoll, so voll von Leben tönt; es fühlt mein Herz sich reuevoll, beseligt und versöhnt.

Per ĝia saniganta fort’ Min fortikigas mi, Kaj spiras en la kanta vort’ Mirinda harmoni’.

Aus meiner Brust der Zweifel scheu, wie eine Last entweicht. Ich wein aufs Neu, ich glaub aufs Neu, mir wird so leicht, so leicht...

Plu dubojn ne memoras mi, Sopiro iras for, Kaj preĝas mi, kaj ploras mi, Kaj ĝojas, ĝojas kor’.

Traduko de la Rusa poemo “Молитва” de Михаил Юрьевич Лермонтов (∗1814-10-16 – †1841-07-27) en la Germanan de Friedrich von Bodenstedt (∗1819 – †1892).

Arg-505-991 (2010-01-15 12:38:04)

siehe: http: // www. recmusic. org/ lieder/ b/ bodenstedt/ und http: // de. wikiquote. org/ wiki/ Friedr ch_von_Bodenstedt# Friedrich_von_Bodenstedt_ .281819-1892. 29 .

Traduko de la Rusa poemo “Молитва” de Михаил Юрьевич Лермонтов (∗1814-10-16 – †1841-07-27) en Esperanton de Boris Mirski (Bela Manto, †1919).

Arg-505-992 (2010-01-15 12:33:29)

Mi, Manfred Retzlaff, prenis tiun ĉi poem-tradukon el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Poezio/ lermontov/ pregxo2. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=505&version-id=991,992