1/1

Михаил Юрьевич Лермонтов,  Михаил Юрьевич Лермонтов,
Preĝo  Молитва

tradukita de Boris Mirski

En vea malfacila hor’, Se premas sin anim’, Mi lasas kun humila kor’ Al sorĉa preĝo min.

В минуту жизни трудную

Теснится ль в сердце грусть:

Одну молитву чудную Твержу я наизусть.

Per ĝia saniganta fort’ Min fortikigas mi, Kaj spiras en la kanta vort’ Mirinda harmoni’.

Есть сила благодатная В созвучье слов живых, И дышит непонятная, Святая прелесть в них.

Plu dubojn ne memoras mi, Sopiro iras for, Kaj preĝas mi, kaj ploras mi, Kaj ĝojas, ĝojas kor’.

С души как бремя скатится, Сомненье далеко – И верится, и плачется, И так легко, легко...

Traduko de la Rusa poemo “Молитва” de Михаил Юрьевич Лермонтов (∗1814-10-16 – †1841-07-27) en Esperanton de Boris Mirski (Bela Manto, †1919).

Arg-505-992 (2010-01-15 12:33:29)

Mi, Manfred Retzlaff, prenis tiun ĉi poem-tradukon el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Poezio/ lermontov/ pregxo2. html .

Verkinto de tiu ĉi Rusa poemo estas Михаил Юрьевич Лермонтов (∗1814-10-16 – †1841-07-27).

Arg-505-990 (2010-01-15 12:19:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=505&version-id=,992,990