1/1

Rainer Maria Rilke,

Foje okazas en nokta silent’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Foje okazas en nokta silent’: Kiel infano vekiĝas la vent’, 1) sola tra la aleoj al ni venas en la vilaĝon ĝi.

Palpe ĝi iras ĝis la laget’, ĉirkaŭaŭskultas ĝi: Pala aspektas ĉiu domet’, mutas la kverkoj ĉi.

Traduko de la Germana poemo “Manchmal geschieht es in tiefer Nacht” de Rainer Maria Rilke (Rajnero Mario Rilko, ∗1875-12-04 – †1926-12-29) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2009-12-20.

MR-4851a / Arg-503-987 (2009-12-22 21:55:33)

http://www.poezio.net/version?poem-id=503&version-id=987