1/1

Erich Kästner,  Erich Kästner,

Dem Revolutionär Jesus zum Geburtstag Al la revoluciulo Jesuo je lia naskiĝotago

tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29).

Arg-502-982 (2009-12-09 07:39:53)

Traduko de la Germana poemo “Dem Revolutionär Jesus zum Geburtstag” de Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1995-12-29.

MR-280-2a / Arg-502-983 (2009-12-09 07:49:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=502&version-id=982,983