1/1

Erich Kästner,  Erich Kästner,
Ein alter Herr spricht  Parolas maljuna sinjoro

übersetzt von Horst Michling

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29).

Arg-501-979 (2009-12-07 19:18:32)

Pri la poete Erich Kästner vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Erich_K% C3% A4stner .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Ein alter Herr spricht” von Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) ins Esperanto durch Horst Michling (∗1909-03-25 – †2003-06-27) in 1959.

Arg-501-981 (2009-12-21 19:32:05)

En la revuo “Heroldo”, n-ro 16 (1294), paĝo 3, legeblas jena rimarkigo: “Tiu traduko de Horst Michling (Göttingen, Germanujo) ricevis la unuan premion en la branĉo por tradukita poezio okaze de la Belarta konkurso de la Universala Esperanto-Kongreso en Varsovio 1959” (laŭ informo de s-ro Lars Kromann, Stenbrydervej 6, Værløse, DK-4640 Fakse, Danio). Laŭ informo de s-ro d-ro Axel Wittmann s-ro Dipl.-inĝ. Horst Michling estis fondinto kaj afer-gvidanto de la germana “Gauss-Asocio”, kies estro nun estas s-ro d-ro Axel Wittmann (Obere Mühlenstr. 7, D-37124 Rosdorf, Germanio). Vidu la retejon http: // www. math. uni-hamburg. de/ spag/ ign/ gauss/ gaussges. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=501&version-id=979,981