1/1

N. N. 18,

Adiaŭ

tradukita de Jan van Schoor

Por nin disigi venas jam lasta la moment’ al paradiz’ de ĝojo reiru do sen plend’!

Liberon povas milde donaci ja la mort’; al nova vivo iru kaj al pli bona sort’!

Ne daŭros longe: baldaŭ mi ĉe vi estos jam; mi ĉi malsupre dume memoros vin kun am’!

De nova tag’ mateno aperos, amatin’: ĝi, for de teraj zorgoj, eterne ligos nin!

Traduko de la Germana poemo “Lebewohl” de N. N. 18 en Esperanton de Jan van Schoor .

Arg-499-976 (2009-11-29 02:01:55)

Fonto de tiu ĉi Esperantigo: http: // www. literaturo. dk/ lebewohl. htm . S-ro Lars Kromann (Stenbrydervej 6, Værløse, DK 4640 Fakse. Danujo), kiu verkis la retejon www. literaturo. dk , trovis la tradukon en la revuo “Heroldo de Esperanto”, Köln. N-ro 20/21 (829/830). 19/26-an de majo 1935. [La ret-adreso de s-ro Lars Kromann estas: lars. kromann@ mail. dk ].

http://www.poezio.net/version?poem-id=499&version-id=976