1/1

Bo Bergman,

La lasta stelo

tradukita de Magda Carlsson

Nuboj fermas mole pordon de l’ ĉiel’. Tra la vitro sole lumas unu stel’.

Baldaŭ Di’ estingos ankaŭ tiun for. Nokto min atingos, pezas mia kor’.

Traduko de la Sveda poemo “Den sista stjärnan” de Bo Bergman (∗1869-10-06 – †1967-11-17) en Esperanton de Magda Carlsson ((civila nomo: Magda Bohman), ∗1896 – †1971-09-07).

Arg-492-959 (2009-05-16 09:11:41)

Pri la tradukintino Magda Carlsson vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Magda_ Bohman . En la libro “Sveda poemaro” de Magda Carlsson, kiun eldonis kaj aranĝis Frank Luin, troviĝas tiu poemo sur la paĝo 66. Vidu la retejon http: // i-espero. info/ files/ elibroj/ o% 20-% 20carlsson, %20magda% 20-% 20sveda% 20poemaro. pdf .

http://www.poezio.net/version?poem-id=492&version-id=959