1/1

Marie Theres Becker,

Jarŝanĝo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ree ni havas Tricent sesdek kvin nekonatajn tagojn antaŭ ni.

Ne ĉiuj estos feliĉaj - tion instruis al ni la multaj pasintaj jaroj.

Sed kun la fido je la proksimeco de Dio kaj la helpo de multaj homoj, kiuj estas proksimaj al ni, fariĝos ankaŭ la venonta jaro ĝojiga nova jaro.

Traduko de la Germana poemo “Jahreswechsel” de Marie Theres Becker en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-490-950 (2009-01-23 14:15:49)

http://www.poezio.net/version?poem-id=490&version-id=,950