1/1

Heinrich Heine,

Tia la mondo

tradukita de Kálmán Kalocsay

Kiu havas multe, baldaŭ havos eĉ pli grandan riĉon, kiu havas nur malmulte, perdos eĉ la nesufiĉon.

Kaj se vi nenion havas, enterigu vin prefere, ĉar vivrajton, tramp’, nur havas kiur ion havas tere.

Traduko de la Germana poemo “Weltlauf” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-48-1077 (2010-05-21 13:08:59)

http://www.poezio.net/version?poem-id=48&version-id=,1077