1/1

Werner Gneist,

Deziras mi jenon

tradukita de Rudolf Fischer

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Viel Glück und viel Segen” de Werner Gneist (∗1898 – †1980) en Esperanton de Rudolf Fischer en 2009-01.

Arg-484-942 (2009-01-11 14:09:05)

La kanto estu kantata kiel kanono laŭ la melodio verkita de la germana komponisto Werner Gneist, kiu verkis ankaŭ la tekston. Vidu la retejon: http: // ingeb. org/ Lieder/ vielgluc. html . Informon pri la verkinto estas trovebla en la vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Werner_Gneist . Informo pri s-ro d-ro Rudolf-Joseph Fischer estas legebla en la retejo http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Rudolf_Fischer .

http://www.poezio.net/version?poem-id=484&version-id=942