1/1

Friedrich Leopold Stolberg, Graf zu Stolberg-Stolberg,

Al la naturo

tradukita de Hans Erik Jensen

Vi naturo, sankta, kara, laŭ la vojo via klara gvidu min per via mano, estu do al ni ekrano.

Laca, kara amikino, kuŝas mi ĉe via sino, suĉas ĝojon plej ĉielan, lulas min en dorman belan.

Amas mi vin kiel infano, iras nur ĉe via mano laŭ la vojo via klara, vi naturo, sankta, kara!

Traduko de la Germana poemo “An die Natur” de Friedrich Leopold Stolberg, Graf zu Stolberg-Stolberg (∗1750-11-07 – †1819-12-05) en Esperanton de Hans Erik Jensen (†1973-06-18).

Arg-482-937 (2008-12-11 10:21:02)

Tiu ĉi Esperantigo de la poemo troviĝas en la kantlibro “Esperanto-Sangbogen”, eldonita 1941 de Dana Esperanto-Asocio kaj Dansk Esperanto-Selskab, n-ro 27. S-ano Lars Kromann [Stenbrydervej 6, Værløse, DK-4640 Fakse, lars.ev@get2net.de] transprenis ĝin en sian poem- kaj kant-kolekton “www.esperantonia.dk”. Vidu la retejon http: // www. esperantonia. dk/ allanaturo. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=482&version-id=937