1/1

Frieder Weigold,

Inter milito kaj paco

translated by Frieder Weigold

Tutcerte kiel lia juda popolo Ekmigras al sankta la urbo, Tiel skribis Zamenhof ruse kaj pole, Ke ĉesos milit’ kaj perturbo, Ke ne plu suferos la gento homara Kaj vivos en paca kuneco najbara. Ke lingvo komuna al beno nin ligos Kaj fortojn kaj agojn kunigos.

Ĉu ne detruiĝis la bela imago Pri amo kaj paco tutteraj? Dufoje la ruĝa rajdisto kun plago Ekbatis per pugnoj krudferaj. Ne plu nin timigas militaj teruroj, Ne plu tenas homojn kaptitaj la muroj. La paŝoj al paco, ja etaj, moderaj, Fruktadas al homoj sinceraj.

Translation of the German poem “Zwischen Krieg und Frieden” by Frieder Weigold into Esperanto by Frieder Weigold.

Arg-481-934 (2008-11-27 15:10:02)

http://www.poezio.net/version?poem-id=481&version-id=934