1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Pripensu!

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Birdet’ en kaĝo, ankaŭ ĝi Eksentas tremon ian, Se la ekstera sunradi’ Orumas kradon ĝian.

Ke ankaŭ povas flugi vi, Hometo, en libero, Ĉu vi forgesis tion ĉi En via korp-karcero?

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Gedenk!” von Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 2008-10-27.

MR-470-1 / Arg-480-931 (2008-10-27 11:04:29)

http://www.poezio.net/version?poem-id=480&version-id=,931