1/1

Heinrich Heine,

Vi estas tiel bela

tradukita de Manfredo Ratislavo

Vi estas tiel bela samkiel ĉarma flor’; vidante vin, doloron mi sentas en la kor’.

Surmeti la manojn sur vian kapeton inklinas mi, preĝante, ke ĉarma kaj bela konservu vin ĉiam Di’.

Traduko de la Germana poemo “Du bist wie eine Blume” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2001-09-20.

MR-365-1 / Arg-475-917 (2008-07-15 12:10:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=475&version-id=917