1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Du bist wie eine Blume  Vi estas tiel bela

tradukita de Manfredo Ratislavo

Du bist wie eine Blume so hold und schön und rein; ich schau’ dich an, und Wehmut schleicht mir ins Herz hinein.

Vi estas tiel bela samkiel ĉarma flor’; vidante vin, doloron mi sentas en la kor’.

Mir ist, als ob ich die Hände aufs Haupt dir legen sollt’, betend, dass Gott dich erhalte so rein und schön und hold.

Surmeti la manojn sur vian kapeton inklinas mi, preĝante, ke ĉarma kaj bela konservu vin ĉiam Di’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-475-916 (2008-07-15 12:07:47)

Traduko de la Germana poemo “Du bist wie eine Blume” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2001-09-20.

MR-365-1 / Arg-475-917 (2008-07-15 12:10:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=475&version-id=916,917