1/1

Heinrich Heine,

L’ animo mia eniru

tradukita de Hein Wernik

L’ animo mia eniru Profunde en kalik’ de lili’; Re kanton ĝi sone elspiru, La kanton de l’ kara de mi.

La kant’ estu vibre tremanta Kiel kiso de ŝia amor’, Al mi iam buŝe premanta En ĉiama kaj dolĉrava hor’.

Traduko de la Germana poemo “Ich will meine Seele tauchen” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Hein Wernik.

Arg-473-913 (2008-05-30 22:36:33)

Mi, Manfred Retzlaff, ricevis tiun poem-tradukon de s-ro Hein Wernik (Prinsenlaan 26, NL-6542 TB Nijmegen, Nederlando) per letero de l’ 18.05.2008.

http://www.poezio.net/version?poem-id=473&version-id=,913