1/1

Asta Mikkelsen,

Je memoro pri Dr. Zamenhof

La kanto estas kantebla laŭ la melodio de la dana kanto “I Danmark er jeg født...” (= En Danlando mi naskiĝis).

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Asta Mikkelsen (∗1869-03-23 – †1945-05-07).

Arg-472-911 (2008-05-20 07:11:58)

Pri la biografio de la verkintino rigardu: http: // www. esperantonia. dk/ bio-astam. htm

http://www.poezio.net/version?poem-id=472&version-id=,911