1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Das Fräulein stand am Meere  Dum sun-subiro staris

tradukita de Manfredo Ratislavo

Das Fräulein stand am Meere Und seufzte lang und bang, Es rührte sie so sehre Der Sonnenuntergang.

Dum sun-subiro staris Ĉe l’ maro la fraŭlin’. Suspirojn longajn faris, Kortuŝis tio ŝin.

�Mein Fräulein sei’n Sie munter, Das ist ein altes Stück; Hier vorne geht sie unter Und kehrt von hinten zurück.“ �Ĉu vi pri tio miras? Malnovas tio ĉi! Ĉi tie ĝi subiras, Deposte revenas ĝi.“

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-471-908 (2008-05-12 17:19:44)

Traduko de la Germana poemo “Das Fräulein stand am Meere” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-05.04.

MR-184-1 / Arg-471-909 (2008-05-12 17:22:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=471&version-id=908,909