1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
La fraŭlino ĉe la maro  Dum sun-subiro staris
tradukita de Hein Wernik  tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Dum sun-subiro staris Ĉe l’ maro la fraŭlin’. Suspirojn longajn faris, Kortuŝis tio ŝin.

�Ĉu vi pri tio miras? Malnovas tio ĉi! Ĉi tie ĝi subiras, Deposte revenas ĝi.“

Traduko de la Germana poemo “Das Fräulein stand am Meere” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Hein Wernik en 2007-09.

Arg-471-910 (2010-05-26 19:14:07)

Tiu ĉi traduko aperis en la Septembra numero de la revuo “Forumo de Esperanto Nederland”. La adreso de s-ro Hein Wernik estas: Prinsenlaan 26, NL-6542 TB Nijmegen, Nederlando.

Traduko de la Germana poemo “Das Fräulein stand am Meere” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-05.04.

MR-184-1 / Arg-471-909 (2008-05-12 17:22:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=471&version-id=,910,909