1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
Eta kanto  A little song
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Frank Petersohn

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

A little song, How does it go? How dear to me It speaks, but lo, Why is it so? Relate, do!

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Hark, it contains A pleasant ring, Comforting strains, Some words to sing And someones entire soul too.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en la Anglan de Frank Petersohn.

Arg-46-1464 (2012-12-27 12:41:06)

Tiu ĉi poem-angligo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=92,1464