1/1

Marie  von  Ebner-

Eschenbach, Marie von Ebner-Eschenbach,

Marie von Ebner-Eschenbach,

Ein kleines Lied Eta kanto  Malgranda kant’

tradukita de Manfredo Ratislavo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ein kleines Lied, wie geht’s nur an, daß man so lieb es haben kann? Was liegt darin? Erzähle!

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Malgranda kant’ kortuŝas min.

Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Es liegt darin ein wenig Klang, ein wenig Wohllaut und Gesang und eine ganze Seele.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916).

MR-406-3 / Arg-46-91 (2014-04-26 17:06:37)

Origina germanalingva teksto de la poetino MARIE VON EBNER-ESCHENBACH (1830 – 1916). Pri la poetino vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_ von_Ebner-Eschenbach . Vidu ankaŭ: http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html , http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html kaj http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von . Pri la melodio vidu la retejon http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von .

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_ von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=91,92,1463