1/2

Marie von Ebner-Eschenbach,

Marie  von  Ebner-

Eschenbach, Marie von Ebner-Eschenbach,

Marie von Ebner-Eschenbach,

A little song  Eta kanto  Malgranda kant’  Ein kleines Lied
tradukita de Frank Petersohn  tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Manfred Retzlaff

A little song, How does it go? How dear to me It speaks, but lo, Why is it so? Relate, do!

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Malgranda kant’ kortuŝas min. Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Ein kleines Lied, wie geht’s nur an, daß man so lieb es haben kann? Was liegt darin? Erzähle!

Hark, it contains A pleasant ring, Comforting strains, Some words to sing And someones entire soul too.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Es liegt darin ein wenig Klang, ein wenig Wohllaut und Gesang und eine ganze Seele.

…  …  …  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en la Anglan de Frank Petersohn.

Arg-46-1464 (2012-12-27 12:41:06)

Tiu ĉi poem-angligo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html .

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916).

MR-406-3 / Arg-46-91 (2014-04-26 17:06:37)

Origina germanalingva teksto de la poetino MARIE VON EBNER-ESCHENBACH (1830 – 1916). Pri la poetino vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach . Vidu ankaŭ: http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html , http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html kaj http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von . Pri la melodio vidu la retejon http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=1464,92,1463,91