1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,

Malgranda kant’

tradukita de Manfred Retzlaff

Malgranda kant’ kortuŝas min. Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_ von_Ebner-Eschenbach .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=1463