1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,

Eta kanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=,92