1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
A little song  Eta kanto
übersetzt von Frank Petersohn  übersetzt von Manfredo Ratislavo

A little song, How does it go? How dear to me It speaks, but lo, Why is it so? Relate, do!

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Hark, it contains A pleasant ring, Comforting strains, Some words to sing And someones entire soul too.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Ein kleines Lied” von Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) ins Englische durch Frank Petersohn.

Arg-46-1464 (2012-12-27 12:41:06)

Tiu ĉi poem-angligo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Ein kleines Lied” von Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=,1464,92