1/2

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
Malgranda kant’  Eta kanto  Ein kleines Lied
übersetzt von Manfred Retzlaff  übersetzt von Manfredo Ratislavo

Malgranda kant’ kortuŝas min. Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Ein kleines Lied, wie geht’s nur an, daß man so lieb es haben kann? Was liegt darin? Erzähle!

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Es liegt darin ein wenig Klang, ein wenig Wohllaut und Gesang und eine ganze Seele.

…  …  …

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Ein kleines Lied” von Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_ Ebner-Eschenbach .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Ein kleines Lied” von Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916).

MR-406-3 / Arg-46-91 (2014-04-26 17:06:37)

Origina germanalingva teksto de la poetino MARIE VON EBNER-ESCHENBACH (1830 – 1916). Pri la poetino vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach . Vidu ankaŭ: http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html , http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html kaj http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von . Pri la melodio vidu la retejon http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=,1463,92,91