1/1

Wilhelm Busch,  Wilhelm Busch,
Zu Neujahr  Je Novjaro

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Will das Glück nach seinem Sinn Dir was Gutes schenken, Sage Dank und nimm es hin Ohne viel Bedenken!

Se Fortun’ regalas vin laŭ bontrovo sia, danku vi kaj prenu ĝin sen skrupulo ia!

Jede Gabe sei begrüßt, Doch vor allen Dingen: Das, worum du dich bemühst, Möge dir gelingen!

Ĉiu don’, bonvenu ĝi, sed ja antaŭ ĉio: kion plej deziras vi, realiĝu tio!

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09).

Arg-429-845 (2008-01-14 11:13:02)

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Zu Neujahr” von Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1999-01.

MR-316-3c / Arg-429-846 (2014-12-28 15:55:48)

http://www.poezio.net/version?poem-id=429&version-id=845,846